W kulturę

Zdjęcie przedstawia otwartą książkę. Na górne krawędzie kartek został naniesiony biały napis New Line Cinema Presents.

Na początku były napisy

Jego wysokość Kanał Elbląski

Jego wysokość Kanał Elbląski

Na zdjęciu widnieje czarny, kamionkowy talerz na którym podano sushi z różnego rodzaju dodatkami: czarnym i białym sezamem, rukolą oraz imbirem.

Kulinarna sztuka zmysłów

Na zdjęciu zostali uchwycenie widzowie kinowego seansu. Zdjęcie zostało zrobione po skosie, niemal całą przestrzeń obrazu na pierwszym planie wypełnia chłopiec w białej koszulce z krótkim rękawem, chłopiec jest wyraźnie zaabsorbowany filmem, świadczą o tym jego napięta postawa i półotwarte usta. Obok niego siedzi kobieta z ciemnymi włosami, ma na sobie kremową koszulę. Jest mocno przejęta, zasłania usta dłońmi, składając je w nieomal modlitewnym geście. Ma zadbane dłonie, z wypielęgnowanymi paznokciami, pomalowanymi w kolorze ciemnego różu. W tle siedzą pozostali widzowie, ich sylwetki są rozmazane, jednakże wszyscy są wpatrzeni w ekran. Każda osoba na widowni ma włożone specjalne kinowe okulary, w grubych wiśniowych oprawkach.

Nowe wymiary współczesnego kina

Zdjęcie ukazuje wnętrze lwowskiej bazyliki, ukazane z góry. Całe wnętrze pokrywają dekoracje malarskie w stylu bizantyjskim – kolorowe mozaiki rozświetlają złote fragmenty. Na ścianach widnieją malowidła przedstawiające Ostatnią wieczerzę oraz Ukrzyżowanie. W dekoracjach dominują kolory: bordowy, niebieski, złoty i zielony.

Spojrzeć w oczy zmysłom

Polowanie na białe kruki

Polowanie na białe kruki

Pokaż więcej