W kulturę

Na zdjęciu zostali uchwycenie widzowie kinowego seansu. Zdjęcie zostało zrobione po skosie, niemal całą przestrzeń obrazu na pierwszym planie wypełnia chłopiec w białej koszulce z krótkim rękawem, chłopiec jest wyraźnie zaabsorbowany filmem, świadczą o tym jego napięta postawa i półotwarte usta. Obok niego siedzi kobieta z ciemnymi włosami, ma na sobie kremową koszulę. Jest mocno przejęta, zasłania usta dłońmi, składając je w nieomal modlitewnym geście. Ma zadbane dłonie, z wypielęgnowanymi paznokciami, pomalowanymi w kolorze ciemnego różu. W tle siedzą pozostali widzowie, ich sylwetki są rozmazane, jednakże wszyscy są wpatrzeni w ekran. Każda osoba na widowni ma włożone specjalne kinowe okulary, w grubych wiśniowych oprawkach.

Nowe wymiary współczesnego kina

Na zdjęciu widnieje czarny, kamionkowy talerz na którym podano sushi z różnego rodzaju dodatkami: czarnym i białym sezamem, rukolą oraz imbirem.

Kulinarna sztuka zmysłów

Zdjęcie ukazuje wnętrze lwowskiej bazyliki, ukazane z góry. Całe wnętrze pokrywają dekoracje malarskie w stylu bizantyjskim – kolorowe mozaiki rozświetlają złote fragmenty. Na ścianach widnieją malowidła przedstawiające Ostatnią wieczerzę oraz Ukrzyżowanie. W dekoracjach dominują kolory: bordowy, niebieski, złoty i zielony.

Spojrzeć w oczy zmysłom

Polowanie na białe kruki

Polowanie na białe kruki

Krótka historia pewnej sukni

Krótka historia pewnej sukni

Stworzyć klimat świąt

Stworzyć klimat świąt

Pokaż więcej