W relacje

Zdjęcie przedstawia skąpaną w słońcu panoramę miasta w otoczeniu zieleni. W centrum fotografii widoczna jest bryła gotyckiej katedry z wysoką, strzelistą wieżą.

Tarnów – niedoceniana perła renesansu

Fotografia przedstawia pociąg PKP IC stojący na peronie. Drzwi do wagonu są otwarte, wsiada przez nie pasażerka na wózku inwalidzkim – młoda kobieta w okularach o czarnych grubych oprawkach i blond włosach upiętych w kok. Wózek, na którym siedzi, znajduje się na specjalnej podnoszonej platformie. O jej bezpieczeństwo dba pracownica kolei, która troskliwie asekuruje wózek.

Wywiad z Anną Wróbel: Małe cuda każdego dnia

Zdjęcie jest portretem zrobionym na tle zieleni. Ujęcie obejmuje postać od klatki piersiowej. Mężczyzna jest w średnim wieku, ma wysokie czoło i zaczesane do tyłu jasnobrązowe włosy sięgające połowy szyi. Ma krótko przystrzyżone wąsy oraz brodę. Na zaroście widać ślady siwizny. Mężczyzna założył ręce na piersiach. Nosi okulary. Mrużąc oczy patrzy prosto w obiektyw. Ubrany jest w jasną koszulę w prążki.

Felieton: Tradycyjny tradycjonalista

Na pierwszym planie widać młodą kobietę i małą dziewczynkę, które, obie uśmiechnięte i szczęśliwe, skupiają uwagę na siedzącym między nimi białym piesku. W tle widoczna jest choinka udekorowana złotymi i czerwonymi bombkami.

Święta od zawsze magiczne

Na zdjęciu widać cmentarz. W równych symetrycznych alejkach stoją identyczne mogiły – proste krzyże i groby zaznaczone obramieniem z kostek kamiennych. W tle widać jesienne korony drzew, a cały teren cmentarza przysypany jest kolorowymi liśćmi.

Pomnik trzech wojen

Na fotografii widoczna jest złota pięcioramienna gwiazda wtopiona w betonową płytę.

Aleje gwiazd

Pokaż więcej