W relacje

Na tle różowego i błękitnego materiału uchwycono sylwetkę Idy Nowakowskiej w trakcie tańca. Artystka ma na sobie dopasowany jasny top na cienkich ramiączkach. Z szerokim uśmiechem odrzuca głowę, dzięki czemu jej włosy zostały uchwycone przez fotografa w ruchu.

Wywiad z Idą Nowakowską: Najważniejsze to mieć wokół siebie bliskich

Zbliżenie pary zakochany młodych ludzi. Chłopak obejmuje dziewczynę, oboje się uśmiechają. Noszą okulary przeciwsłoneczne i zegarki z dużymi cyferblatami. Ubrani są w kolorach ziemi: ona w szarobrązowy sweter, on w ciemnoszarą kurtką. Chłopak ma na sobie czapkę z daszkiem, natomiast dziewczyna nosi rozpuszczone blond włosy. Tło stanowi zamglony, morski krajobraz.

5 pomysłów na udaną randkę

Na zdjęciu widzimy niebieską scenę Festiwalu Podróżniczego Kalejdoskop, na którym stoi ubrany na biało Piotr Śliwiński – podróżnik i obieżyświat. Przemawia przez mikrofon, w tle na dużym ekranie wyświetlona jest mapa miejsc, które zwiedził.

Kalejdoskop podróżniczy

Profesor Mirosław Bańko patrzy wprost w obiektyw zza delikatnie pomarańczowych szkieł swoich okularów w stylu aviator (zaokrąglony od dołu i spłaszczonych od góry). Profesor ma na sobie ciemne ubranie, wyraźnie odcinające się od jego jasnej karnacji. Nosi krótka ciemnoszarą brodę i krótko przystrzyżony wąs. Pozuje na abstrakcyjnym, rozmytym tle jasnoszarych i białych pasków przypominających metalowe żaluzje.

Felieton: Smakować świat

Zdjęcie ukazuje od góry dwie młode kobiety leżące na wzorzystym wełnianym szaliku, który został rozłożony na jesiennych liściach. Postacie są ujęte od pasa w górę, ich głowy leżą niemal przy sobie. Kobieta bliżej dolnej krawędzi obrazowej ma na sobie miodowożółty sweter, na głowie ma wełnianą czapkę o ton ciemniejszą od swetra. Druga z kobiet nosi długie warkoczyki, które okalają jej sylwetkę. Nosi okulary. Szeroko się uśmiecha, obiema dłońmi dotyka swojej twarzy. Ma na sobie ciemnofioletową bluzę.

Obserwuj i delektuj się życiem!

Na zdjęciu widzimy jedną z ulic Berlina w centralnej perspektywie, ze środka ulicy. Wzrok przykuwa słynna berlińska wieża telewizyjna w zakończeniu uliczki. Strzelista i wąska, zwieńczona ogromną kulą z anteną. Z prawej strony, na pierwszym planie widnieje bok tramwaju. Zdjęcie zostało zrobiona podczas wczesnowiosennego lub jesiennego dnia. Drzewa nie mają liści, światło słoneczne jest łagodne.

Berlin: miasto dla każdego

Pokaż więcej