W zabawę

Grafika przedstawia dwie dziewczynki na jasnoróżowym tle. Starsza i wyższa ukazana jest od pasa w górę, młodsza od klatki piersiowej. Obie zajmują prawą część grafiki i są skierowane na wprost widza. Starsze dziecko stoi nieco z tyłu; ma czerwony kapelusz opasany zieloną wstążką, krótkie, falujące rude włosy i zielone oczy. Dziewczynka nosi okulary. Patrzy w lewo, ma zamyśloną minę, palce prawej dłoni opiera na brodzie, co sugeruje zastanowienie. Ubrana jest w czerwony sweter i zielony płaszcz. Młodsza dziewczynka stoi tuż przed nią. Ma długie rude włosy z grzywką i zielone oczy. Ubrana jest w czerwony sweter. W prawej dłoni trzyma lupę, która przytyka do prawego oka. Lewa dłoń z rozprostowanymi palcami spoczywa złożona wysoko na piersi.

Bajka: Smaczna zagadka

Grafika przedstawia babcię z wnukiem lub wnuczką widocznych do wysokości bioder. Czytają książkę o tym, skąd bierze się mięso. Tło jest białe, pozostałe barwy to odcienie niebieskiego, fioletu, a także czerwieni. Babcia ma niebieskie włosy spięte w kok, czerwone okrągłe klipsy, niebieską koszulę i fioletową spódnicę. Siedzi, zajmując lewą część grafiki. Skierowana jest w prawą stronę. Lekko się uśmiecha i lewym ramieniem obejmuje wnuczka, opierając policzek o jego rude włosy. Dziecko ma na sobie koszulkę z krótkim rękawem, zapinaną pod szyją na guziki. Oboje patrzą na książkę, którą babcia trzyma w obu dłoniach. W prawym górnym rogu obrazka narysowano dwie chmurki, które objaśniają treść książki – na jednej widnieje krowa, a na drugiej dwie kiełbasy.

Halo, kto mówi?

Rysunek przedstawia pociąg z niebieskimi oczami i uśmiechniętą buzią. Za pociągiem widoczne są zielone drzewa, a u góry słońce z chmurami.

Bajka: Na swoim miejscu

Harcerskie lato - umundurowani harcerze sadzący rośliny do ziemi. Fot. Konrad Kmieć

Wyzwania wychowania

Teatr w waszym domu

Bajka: Magia bez czarów

Pokaż więcej