W zabawę

Ilustracja to rysunek przedstawiający chłopca siedzącego na walizce. Trzyma on łokcie na kolanach, podpierając głowę o dłonie. Ubrany jest w pomarańczową koszulkę z krótkim rękawkiem, fioletowe spodnie oraz fioletowe trampki.

Bajka: Niesforny bagaż

Warto czytać najmłodszym!

Warto czytać najmłodszym!

Na zdjęciu widzimy kilkuletnią dziewczynkę stojącą w jasnym pomieszczeniu, która maluje farbami, na pierwszym planie, widnieje kawałek stołu zastawionego przyborami malarskimi. Dziewczynka ma na sobie ciemnogranatowe dżinsy i białą koszulkę z krótkim rękawkiem. W obu dłoniach trzyma po jednym pędzlu. Po lewej stronie zdjęcia stoi niewielka, czarna metalowa sztaluga. Malowany przez dziewczynkę obraz przedstawia dużą, abstrakcyjną  czerwono-różową plamę.

Integracja sensoryczna – o powiązaniu ze sobą zmysłów

Konkurs „Kalendarz ścienny od Polonika”

Konkurs „Kalendarz ścienny od Polonika”

Na ilustracji widzimy dwa pociągi, o których mowa jest w bajce – Edka i Czesia. Edek to nowoczesny pociąg, o obłej bryle, w granatowo-niebiesko-białych barwach. Na ilustracji posiada oczy i szeroki uśmiech, podobnie jak jego starszy kompan – Czesio. Czesio jest starszym modelem pociągu, został przedstawiony jako bardzie prostokątna ryła, w kolorze pomarańczowym, ma także okulary o lekko przydymionych szkłach i cienkie białe wąsy. Aby podkreślić, że to Edek opowiada historię, która mu się przydarzyła, przy Edku widnieje komiksowy dymek, w którym widzimy Franię – bohaterkę opowieści, gdy siedzi w pociągu. Frania ma krótkie, falowane rude włosy, ubrana jest w granatowy sweterek z białym kołnierzykiem. Lewą dłoń unosi do okna i wskazuje palcem coś, co dostrzegła za szybą.

Bajka: Moc kulturalnego podróżowania

Na zdjęciu ukazany został mały chłopiec leżący w hamaku zawieszonym wśród zielonych paproci. Chłopczyk tuli do siebie pluszową zabawkę. Dziecko ma niebieskie oczy i blond włosy, uśmiecha się. Został ubrany w niebieską, pasiastą koszulę, jasnoniebieskie dżinsy i czerwone trampki.

Baw się i rozwijaj zmysły!

Pokaż więcej