#ZostańWDomu z TR Warszawa

Zgodnie z promowanym przez teatr hasłem: „Zostań w domu, nie wychodź z teatru!” co tydzień na Vimeo i na FB teatru są udostępniane kolejne spektakle z repertuaru. Są one wyświetlane z napisami po polsku i angielsku. W ramach akcji odbył się m.in. specjalny pokaz spektaklu „Cząstki kobiety” w reżyserii Kornéla Mundruczó. Przedstawienia w wykonaniu aktorów TR Warszawa można oglądać także w serwisie Ninateka: „2007: Macbeth” w reżyserii Grzegorza Jarzyny (prod. Narodowy Instytut Audiowizualny, 2006), „Burzę” w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego (prod. TR Warszawa, Telewizja Polska S.A., Narodowy Instytut Audiowizualny, 2008), czy „Między nami dobrze jest” w reżyserii Grzegorza Jarzyny (prod. TR Warszawa, Narodowy Instytut Audiowizualny, 2014).
TR Warszawa zaprasza też na spotkania online, które odbywają się przy użyciu platformy Zoom. Warsztaty Otwarte to nie tylko przestrzeń wymiany myśli po spektaklu, ale też czas na przyjrzenie się sztuce z różnych perspektyw artystycznych. To także, w miarę technologicznych możliwości, zaproszenie do działań performatywnych. Spotkania odbywają się w wybrane poniedziałki o godz. 17:00 i trwają 1,5 godziny. Prowadzą je Anna Rochowska i Anna Kurelska. Liczba miejsc jest ograniczona do 15 osób, decyduje kolejność zgłoszeń. Udział jest bezpłatny. Zapisać się można, wysyłając zgłoszenie na adres edukacja@trwarszawa.pl.

Najbliższe spektakle i spotkania online

30.05, sobota

20:00 „Uroczystość”, spektakl online
Przełomowy spektakl Grzegorza Jarzyny oparty jest na głośnym filmie „Festen” Thomasa Vinterberga i Mogensa Rukova, pierwszym i najlepszym obrazie duńskiej Dogmy. Co się stanie, kiedy na jaw wyjdzie mroczna, rodzinna tajemnica? Co, jeśli wydarzy się to podczas uroczystości 60. urodzin ojca, głowy rodziny, i jeśli to właśnie on znajdzie się w centrum podejrzeń? Sztuka w bezkompromisowy sposób odsłania ciemne kulisy rodzinnych związków, balansując pomiędzy tragedią i farsą. To trzymająca w napięciu historia walki o prawdę, którą każdy musi stoczyć sam.

22:30 Spotkanie z zespołem „Uroczystości”

31.05, niedziela

godz. 19 performans „Choreografie domowe” Marii Klassenberg.
Na Zoomie oraz Facebook Live Volksbühne Berlin i TR Warszawa.
W „Choreografiach domowych” może wziąć udział każdy. Uczestnicy odtworzą performans na żywo we własnych mieszkaniach, zgodnie ze wskazówkami artystki. W transmisji na Zoomie mogą wziąć udział także ci, którzy chcą jedynie obejrzeć wydarzenie..
Wystarczy zgłosić się przez formularz, zalogować się na platformę Zoom i podążać za instrukcjami. Działanie rozpoczną aktorzy TR Warszawa – Jan Dravnel i Justyna Wasilewska wraz z aktorami Volksbühne Berlin: Sarah Franke oraz Danielem Nerlichem.
Cały performans będzie transmitowany na żywo na Facebooku TR Warszawa i Volksbühne Berlin, a jego zapis wideo znajdzie się w planowanym spektaklu i wystawie poświęconej twórczości Marii Klassenberg.
Więcej informacji znajdziecie tu.

1 czerwca, poniedziałek

godz. 17:00–18:30 Warsztat towarzyszący spektaklowi „Uroczystość” w reż. Grzegorza Jarzyny.
Czas trwania: 1,5 godziny
Prowadzenie: Anna Rochowska, Anna Kurelska – zespół edukacji TR Warszawa
Liczba miejsc ograniczona: maks. 15 osób, decyduje kolejność zgłoszeń
Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Zapisy: wyślij swoje zgłoszenie na adres edukacja@trwarszawa.pl.
Po otrzymaniu potwierdzenia zapisu organizator prześle w odpowiedzi mailowej link do warsztatów.
Platforma: bezpłatna aplikacja Zoom

6 czerwca, sobota

godz. 20.00 pokaz spektaklu „Cokolwiek się zdarzy, kocham cię” w reżyserii Przemysława Wojcieszka
Odbędzie się on na Facebook Live TR Warszawa oraz na Vimeo. Nagranie na Vimeo będzie uzupełnione o napisy w języku polskim (realizacja w ramach projektu TR Bez Barier 2020) i angielskim. Długość spektaklu: ok. 2 godzin. Nagrania dostępne będą do godz. 23:59.
Po premierze na Facebook Live o godz. 22:30 zostanie przeprowadzona rozmowa z twórcami spektaklu.
Przestawienie w dowcipny i wzruszający sposób opowiada o poszukiwaniu własnej drogi i walce z nietolerancją. To mistrzowska mieszanka teatru, koncertu i poezji, a wszystko za sprawą rewelacyjnych kreacji aktorskich, niepowtarzalnego brzmienia zespołu Pustki oraz zapadających na długo w pamięć slamów Marcina Cecki.

Zostań w domu, nie wychodź z teatru!

W ramach akcji „Zostań w domu, nie wychodź z teatru!” zapraszamy naszą publiczność, a także wszystkich, którzy nas jeszcze nie znają, na specjalny, jednorazowy pokaz rejestracji najnowszego spektaklu „Cząstki kobiety” w reżyserii Kornéla Mundruczó, a także do oglądania rejestracji spektakli TR Warszawa („2007: Macbeth” w reżyserii Grzegorza Jarzyny, „Burza” w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego oraz „Między nami dobrze jest” w reżyserii Grzegorza Jarzyny) dostępnych na ninateka.pl.

Teatr Żydowski online – #TeatrŻydowskiwDomu

Teatr zaprasza na spektakle online i czytanie performatywne, czyli formę artystyczną mieszczącą się między zwykłym czytaniem a pełnowymiarowym spektaklem. Jest to próba szybkiego odczytania emocji w formie teatralnej, pozwalająca aktorom na improwizację i spontaniczność.

Najbliższe spektakle i spotkania online

29 maja, piątek

godz. 18.00 – Dorota Combrzyńska-Nogala „Bezsenność Jutki” – czytanie performatywne
reżyseria: Małgorzata Dębska
występują: Małgorzata Trybalska, Pola Teodorkiewicz, Maciej Winkler
Wzruszająca i niezwykle ciekawa literatura faktu z serii „Wojny dorosłych – historie dzieci”. To opowieść o naznaczonym cierpieniem losie dzieci w getcie łódzkim – drugim co do wielkości getcie na okupowanych przez III Rzeszę ziemiach polskich.

Warto śledzić na bieżąco stronę teatru, by nie przegapić interesujących wydarzeń.

#TeatrŻydowskiwDomu – e-repertuar warszawskiego Teatru Żydowskiego

Teatr Żydowski przechodzi do świata on-line i jako pierwszy teatr w Polsce proponuje regularny wirtualny repertuar na najbliższe tygodnie -#TeatrŻydowskiwDomu/#TeatrwDomu. W dobie zagrożenia pandemią, teatr nie chce rezygnować z kontaktu z widzami, jednocześnie dbając o przestrzeganie wszelkich zasad pozwalających opanować pandemię Covid-19.

Nowy Teatr

Nowy Teatr 18 marca 2020 roku uruchomił stałą ramówkę z materiałami audiowizualnymi na profilu na Facebooku. Materiały do oglądania i słuchania dostępne są również na stronie teatru w wydarzeniach z oznaczeniem „online”.

7.06, niedziela

12:00 „Masakra” – premiera rejestracji, zapis będzie dostępny przez 36 godzin.
W spektaklu choreograf Paweł Sakowicz odtwarza lśniące cekinami tańce latynoamerykańskie, by opowiedzieć historię skradzionej kultury.

Teatr Współczesny

Tegoroczny obchody Dnia Teatru Publicznego tak jak i działalność teatrów w całym kraju, zostały przeniesione do sieci. Teatr Współczesny przygotował premierę czytania jednoaktówki Sławomira Mrożka.

31 maja, niedziela

godz. 19.00, Pokaz rejestracji spektaklu „Sztuka bez tytułu”
Spektakl będzie dostępny tylko w dniu pokazu 31 maja od godz. 19.00, jedynie na terytorium Polski.
Przedstawienie będzie do obejrzenia na stronie teatru.
Stworzona przez niespełna dwudziestoletniego Antoniego Czechowa „Sztuka bez tytułu” jest zapisem obrazu świata, mikrokosmosem, w którym, jak pod szkłem powiększającym możemy zobaczyć ludzi z całą ich bezradnością wobec życia i determinacją, by nadać mu jakikolwiek sens.

Pierwsza taka premiera

Choć epidemia zatrzymała proces tworzenia premier, to jednak nie we wszystkich placówkach. Teatr Powszechny w Łodzi jako pierwszy w Polsce zaprezentuje na swojej scenie spektakle, których premiery odbędą się w internecie.– Spektakle zostaną w pełni profesjonalnie zarejestrowane, tak aby premiera mogła odbyć się online bez uszczerbku dla wartości artystycznej. Bilety będzie można kupować przez internet – mówi dyrektor Ewa Pilawska.

Na Dużej Scenie ma zostać wystawiona współczesna komedia, poruszająca wiele uniwersalnych tematów, a na Małej Scenie spektakl dla młodzieży z cyklu „Dziecko w sytuacji”.

Łódzki teatr realizuje też inne projekty – internetowy serial „Pomoc domowa radzi” i warsztaty „Komediopisanie”, prowadzone przez Michała Walczaka.

Więcej informacji na stronie teatru.

Wpuść operę i balet do domu

Choć spektakle pozostają odwołane, Teatr Wielki – Opera Narodowa jest dostępny online dzięki platformie vod.teatrwielki.pl.

W ramach usługi VOD obejrzeć można m.in. „Toscę”, „Legendę Bałtyku” i „Halkę” – wileńską,  wykonaniu Teatru Wielkiego w Poznaniu.

Teraz jest również dobry czas, by zwiedzić wnętrza Opery Narodowej – oczywiście online! Na stronie https://teatrwielki.pl/wirtualnyspacer/ czekają filmowe opowieści i materiały interaktywne o budynku Teatru Wielkiego.

Teatr Wielki zaprasza także na spacer 3D po Galerii Opera, https://teatrwielki.pl/dzialalnosc/galeria-opera/wystawy-201920/spacery-3d/ w czasie którego możemy podziwiać twórczość m.in. Władysława Hasiora, Rajmunda Ziemskiego czy Zbigniewa Makowskiego.

30 maja o 19.00 odbędzie się spektakl online „Rigoletto” Giuseppe Verdiego.

VOD Teatr Wielki – Opera Narodowa: VOD TWON

×Zamknij Witamy w serwisie VOD Teatru Wielkiego Opery Narodowej. Oglądaj za darmo wysokiej jakości materiały video w trybie live lub on demand Slide Rigoletto online Slide 201. urodziny Stanisława Moniuszki Slide Recital online Olgi Pasiecznik i Ewy Pobłockiej Slide Halka Slide Na kwaterunku

The Metropolitan Opera

W tym niezwykłym i trudnym okresie słynny Met pragnie rozjaśniać życie publiczności, nawet gdy jego scena pozostaje ciemna. Każdego dnia udostępniana jest inna realizacja z serii Live in HD, przy czym każde przedstawienie jest dostępne przez 23 godziny, od 19:30. do 18:30 następnego dnia. W harmonogramie znajdą się wybitne, pełne występy z ostatnich 14 lat z udziałem największych śpiewaków operowych.

Spis aktualnych spektakli znajdziecie tu.

Najbliższe spektakle:

 • 29.05, „Lunatyczka” Belliniego (dyr. Evelino Pidò, w rolach głównych: Natalie Dessay i Juan Diego Flórez, realizacja z 21.03.2009 r.)
 • 30.05, „Napój miłosny” Donizettiego (dyr. Domingo Hindoyan, w rolach głównych: Pretty Yende, Matthew Polenzani, Davide Luciano i Ildebrando D’Arcangelo, realizacja z 10.02.2018 r.)
 • 31.05, „Salome” Straussa (dyr. Patrick Summers, w rolach głównych: Karita Mattila, Ildikó Komlósi, Kim Begley, Joseph Kaiser i Juha Uusitalo, realizacja z 11.10.2008 r.)
 • 1.06 „Purytanie” (dyr. Patrick Summers, w rolach głównych: Anna Netrebko, Eric Cutler, Franco Vassallo i John Relyea, realizacja z 6.01.2007 r.)
 • 2.06 „Lulu” (dyr. Lothar Koenigs, w rolach głównych Marlis Petersen, Susan Graham, Daniel Brenna, Paul Groves, Johan Reuter i Franz Grundheber, realizacja z 21 listopada 2015 r.)
 • 3.06 „Orfeusz i Eurydyka” (dyr. James Levine, w rolach głównych Danielle de Niese, Heidi Grant Murphy i Stephanie Blythe, realizacja z 24 stycznia 2009 r.)
 • 4.06 „Tosca” (dyr. James Conlon, w rolach głównych Shirley Verrett, Luciano Pavarotti i Cornell MacNeil, realizacja z 19 grudnia 1978 r.)
 • 5.06 „Anioł zagłady” (dyr. Thomas Adès, w rolach głównych Audrey Luna, Amanda Echalaz, Sally Matthews, Sophie Bevan, Alice Coote, Christine Rice, Iestyn Davies, Joseph Kaiser, Frédéric Antoun, David Portillo, David Adam Moore, Rod Gilfry, Kevin Burdette, Christian Van Horn i John Tomlinson, realizacja z 18 listopada 2017 r.)
 • 6.06 „Otello” (dyr. Yannick Nézet-Séguin, w rolach głównych Sonya Yoncheva, Aleksandrs Antonenko i Željko Lučić, realizacja z 17 października 2015 r.)
 • 7.06 „Thaïs” (dyr. Jesús López-Cobos, w rolach głównych Renée Fleming, Michael Schade i Thomas Hampson, realizacja z 20 grudnia 2008 r.)

Nightly Met Opera Streams

During this extraordinary and difficult time, the Met hopes to brighten the lives of our audience members even while our stage is dark. Each day, a different encore presentation from the company’s Live in HD series is being made available for free streaming on the Met website, with each performance available for a period of 23 hours, from 7:30 p.m.

Światowa opera w jednym miejscu

Opera Vision to serwis oferujący szeroką gamę nagrań operowych, dzięki współpracy z teatrami z całej Europy. Przedstawienia można wybierać spośród wielu popularnych tytułów.

Najbliższy spektakle:

 • 2 czerwca „Kłopoty na Tahiti” Leonarda Bernsteina, wyk. Opera Noth
 • 5 czerwca „Kandyd” Leonarda Bernsteina, nagranie zarejestrowane w czasie The Grange Festival
 • 12 czerwca „Moses und Aron” Arnolda Schoenberga, wyk. Komische Oper Berlin
 • 14 czerwca „Vanessa” Samuela Barbera, nagranie zarejestrowane w czasie festiwalu operowego w Glyndebourne

Coming soon

Discover a rich and varied opera season, built from a carefully curated selection of operas from our partners. Visit the greatest European opera houses and enjoy the performance, all from the comfort of your own home. Subscribe for updates

Filharmonia Online

Na stronie udostępniane są transmisje internetowe z koncertów Filharmonii Narodowej. Bez ograniczeń czasowych posłuchamy m.in. „Sześciu pieśni kurpiowskich” w wykonaniu chóru Filharmonii Narodowej czy II koncertu fortepianowego Brahmsa w wykonaniu Kaspszyk – Hamelin.

Teatr Polskiego Radia

Na stronie Polskiego Radia kilkukrotnie w miesiącu pojawiają się premierowe słuchowiska. Znajdziemy tu także m.in. „Matysiaków” czy „W Jezioranach”, które przez lata cieszyły się niesłabnącą popularnością.
Warto śledzić witrynę, by nie przegapić kolejnych wydarzeń.

31 maja, niedziela

godz. 21:00, radiowa Jedynka, premierowe słuchowisko Zbigniewa Moskala „Czas na pogodę” w reżyserii Jacka Raginisa-Królikiewicza
To historia dwojga ludzi mieszkających w tej samej kamienicy, których spotkanie, wymuszone przez okoliczności, rodzi relację pełną bolesnych nieporozumień, wynikających z odmiennych osobistych losów życiowych, ale i wzajemnej szczerości bez śladu jakiegokolwiek zawoalowania.

Dla najmłodszych

W iTeatrze założono, by dotrzeć z kulturą i sztuką do szkolnej widowni w ośrodkach oddalonych od miast. Transmitowany na żywo spektakl może być oglądany w tym samym czasie przez uczniów z całej Polski. Przeprowadzono już 43 transmisje. To autorski projekt realizowany przez Telewizję Polską od 2012 roku. Wśród teatrów, których spektakle były transmitowane, znalazły się m.in.: Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie z „Czarnoksiężnikiem z krainy Oz”, Teatr Muzyczny w Poznaniu z „Anią z Zielonego Wzgórza”, Teatr im. S. Jaracza w Olsztynie z przedstawieniem „Stawiam na Tolka Banana”, Teatr Baj z Warszawy, Teatr Banialuka z Bielska-Białej, jak również teatry muzyczne i teatry lalek z Białegostoku, Olsztyna, Katowic czy Wrocławia. W przerwie między transmisjami iTeatru można oglądać archiwalne przedstawienia, jak wyjątkowa „Baśń o trzech konikach” z niezwykłą muzyką Piotra Klimka oraz Kapeli ze Wsi Warszawa, a także „Bajki robotów” – pełne maszyn i liczb oraz sporej dawki filozofii.

Zasoby są dostępne tu.

Wideo – Internetowy Teatr TVP dla szkół

Zabawna, pełna muzyki opowieść o przygodach zagubionego w lesie psa o osobliwym imieniu Psiakość. Czyżby Pan zapomniał o swoim przyjacielu, a może zawiódł jego psie zaufanie, porzucając go umyślnie? Psiakość tęskni za Panem i postanawia wyruszyć w podróż powrotną do domu. W wędrówce przez las, łąkę, wieś, aż do miasta, towarzyszy mu znudzona leśną codziennością i głodna przygód Wilczka.

Teatr Andersena

Teatroteka zaprasza na archiwalne nagrania wideo spektakli, których premiery już się odbyły i które nie grane są już na deskach teatr. Emisje spektakli są publikowane do końca czerwca 2020 r. w piątki o g. 9:30 na profilu Facebook oraz na stronie internetowej. Emisja jest dostępna do niedzieli do g. 22:00.

5 czerwca, piątek
9:30 Śpiąca królewna, reż. Czesław Sieńko, spektakl dla dzieci powyżej 5 roku życia

Z okazji Dnia Dziecka, Teatr im. H.Ch. Andersena w Lublinie przygotował kilka niespodzianek.

W niedzielę, 31 maja, godz. 12:00 w ramach cyklu Teatralne podróże LIVE! Aktorzy Mirella Rogoza-Biel i Konrad Biel zabiorą małych widzów na Wyspę Poplątanych Języków.

W poniedziałek, 1 czerwca odbędą się dwa wydarzenia, o g. 9:30 w ramach cyklu Domowe czytanie Andersena, Bogusław Byrski przeczyta baśń Hansa Christiana Andersena „Anioł”. Audycja będzie dostępna przez 24 godz. na profilu teatru Facebooku oraz na stronie.

Natomiast o g. 19:00 ponowne spotkanie na żywo z aktorami: Natalią Sacharczuk, Katarzyną Staniewską i Łukaszem Staniewskim, którzy tym razem zabiorą widzów na Wyspę Niespodzianek.

Nowy Teatr

30.05, sobota

12.00 Indianie, spektakl dla dzieci w wieku od 7 lat w wykonaniu Teatr 21, będzie on dostępny przez 36 godzin.
Spektakl to podróż do źródeł odwagi ukrytych w tajemniczej historii Czarnego Węża. Czym jest dzisiaj odwaga? Jak być odważnym? Jak żyć odważnie? Jak zachęcać do odwagi? A może wcale jej nie potrzebujemy?

31.05, niedziela

15.00 „Piotruś Pan”, spektakl dla dzieci w wieku od 8 lat, będzie on dostępny przez 24 godziny.
W tej historii to nie Piotruś Pan jest głównym bohaterem. Są nimi dzieci – zagubione, w pewnym sensie pozostawione same sobie. Rodzice są gdzieś za drzwiami swojego pokoju, pochłonięci swoimi sprawami, swoją pracą, zanurzeni w swoich iPhone’ach i tabletach

#WspieramKulturę

W ramach tej akcji zorganizowanej przez serwis e-wejściówki.pl można obejrzeć online spektakle, wystawy i koncerty w całej Polsce po uiszczeniu niekiedy symbolicznej opłaty. Repertuar wydarzeń jest bardzo szeroki, a szczegóły znajdziemy na stronie https://ewejsciowki.pl/