Od Augustowa do śluzy Dębowo

Szlak ten liczy około 38 km i może być przedłużeniem dwóch innych w kierunku Biebrzy – szlaku Rospudy i Czarnej Hańczy. Trasa pozwoli na poznanie nizinnej rzeki Netty, malowniczej i dość rzadko uczęszczanej, która wije się wśród pięknych łąk i trzcinowisk. To prawdziwa gratka dla turystycznych koneserów, chcących poznać mało znane, ale zachwycające i wyjątkowe tereny.

Od Ozimka do Turawy

Spływ Małą Panwią od Ozimka do Turawy to szlak dla nieco bardziej zaawansowanych i lepiej przygotowanych fizycznie kajakarzy, bowiem wiejący na niej wiatr powoduje tzw. falę „pod dziób”. Trasa prowadzi przez szeroki i prosty odcinek rzeki, a jej punkt końcowy znajduje się na Jeziorze Turawskim. Pokonanie szlaku zajmuje od 4 do nawet 10 godzin – wszystko zależy od warunków pogodowych i poziomu zaawansowania kajakarzy.

Od Poznania do Obornik

Wyprawę można rozpocząć pod jednym z mostów w Poznaniu, a zakończyć na przystani kajakowej w Obornikach. Do pokonania będzie zatem ok. 40 kilometrów, ale Warta to rzeka przyjazna, bezpieczna i dostępna dla wszystkich kajakarzy, zarówno początkujących, jak i bardziej zaawansowanych. Jej niebywałym atutem jest z pewnością naturalna linia brzegowa, otoczenie lasów i brak większych przeszkód.

Od Krakowa do Koszyc

Wisła jest najdłuższą polską rzeką, a przez wieki była również najważniejszą śródlądową drogą wodną. Szlak liczy około 70 km i należy przeznaczyć na jego pokonanie od jednego do dwóch dni. Rozpoczyna się w stolicy Małopolski, a kończy przy moście na Wiśle w niewielkiej miejscowości Górka koło Koszyc. Trasa ze względu na różnice szerokości koryta rzeki oraz zróżnicowany poziom wody polecana jest doświadczonym kajakarzom.

Od Nowego Targu do Ujścia Jezuickiego

Spływy Dunajcem znane są nie tylko w Polsce, ale także i w Europie – corocznie kilkaset tysięcy turystów spływa łodziami flisackimi oraz kajakami. Szlak kajakowy od Nowego Targu do Ujścia Jezuickiego liczy ponad 200 km, a na przebycie całej trasy należy przeznaczyć od sześciu do dziewięciu dni. Piękne krajobrazy, wiele interesujących zabytków kultury i przyrody, zróżnicowany charakter rzeki i urozmaicone stopnie trudności – to czeka na śmiałków, chcących pokonać Dunajec kajakiem!