W 2019 roku rozpatrzyliśmy pozytywnie 150 wniosków dotyczących udzielenia darowizny na cele dobroczynne. Wspieramy nie tylko organizacje pożytku publicznego działające na rzecz branży kolejowej, lecz także pomagamy osobom prywatnym znajdującym się w potrzebie.

Jesteśmy tam, gdzie nas potrzebują

Naszym głównym celem jest działalność charytatywna na rzecz potrzebujących, ale również realizujemy projekty w sześciu obszarach tematycznych, tj. bezpieczeństwa, innowacji, ochrony środowiska, dziedzictwa kolejowego, edukacji oraz wolontariatu pracowniczego.

Wspieramy i pomagamy

Jednym z ważniejszych działań Fundacji jest organizacja zbiórek pieniężnych i rzeczowych dla potrzebujących. – Sprawy, z którymi mierzymy się na co dzień, chwytają za serce. Zgłaszają się do nas osoby zmagające się z ciężkimi chorobami lub zdarzeniami losowymi, wymagającymi pilnej interwencji i wsparcia finansowego. Poznajemy ich smutne historie, wobec których ciężko jest przejść obojętnie. Chcemy każdemu pomóc, dlatego cieszę się, że istnieje możliwość nagłaśniania spraw wśród pracowników spółek z Grupy PKP, którzy chętnie wspierają nasze działania i zbiórki na rzecz potrzebujących. Środki zebrane na konto możemy przekazywać potrzebującym – informuje Katarzyna Kucharek, Prezes Zarządu Fundacji Grupy PKP.