Strefa Ciszy

Strefa Ciszy to wydzielony obszar w pociągu, przeznaczony dla podróżnych potrzebujących ciszy oraz szanujących to, że inni również chcą podróżować w spokoju. Za przejazd w Strefie Ciszy nie pobiera się żadnych dodatkowych opłat. W każdym pociągu Express Intercity Premium Strefą Ciszy objęty jest cały wagon nr 7 (kl. 2.), czyli łącznie 61 miejsc.

Udogodnienia

Pociąg przystosowano do potrzeb osób niewidomych oraz niedowidzących – miejsca siedzące oznaczono alfabetem Braille’a – jak również osób o ograniczonych możliwościach ruchowych. To z myślą o nich przy wejściu do trzeciego wagonu została zamontowana winda, która ułatwia wsiadanie do pociągu i wysiadanie z niego osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich. Osoby o kulach mają do dyspozycji również specjalne krzesełka transportowe, na których – z pomocą obsługi – mogą bezpiecznie wjechać do pojazdu. W trzecim wagonie znajdują się także miejsca przeznaczone dla pasażerów poruszających się na wózkach oraz dostosowana do ich potrzeb toaleta.

Bilety

Sprzedaż biletów prowadzona jest w kasach, biletomatach, na stronie internetowej oraz w aplikacji IC Mobile Navigator. Pamiętaj! Przejazd pociągiem EIP jest możliwy tylko z biletem zakupionym przed podróżą. Pasażerowie (z wyjątkiem osób poruszających się na wózku) nie mogą kupić biletu w pociągu u konduktora. Dzięki temu każdy pasażer ma zagwarantowane miejsce siedzące.

Komfort podróży

402 miejsca łącznie
45 miejsca w 1. klasie
357 miejsca w 2. klasie
4 wieszaki na rowery

Czy wiesz, że…

Aerodynamiczny „nos” pociągu zawdzięczamy Giorgetto Giugiaro, włoskiemu designerowi, który w 1999 roku zdobył tytuł najlepszego projektanta samochodów XX wieku.

Fot. B. Banaszak

Fot. B. Banaszak

Fot. B. Banaszak

Fot. B. Banaszak

Fot. B. Banaszak

Fot. B. Banaszak

Fot. B. Banaszak

Fot. B. Banaszak