Ekspres polarny, Chris Van Allsburg

Pierwsze wydanie książki oczarowało czytelników w 1985 roku i od tamtej pory opowieść o magicznym pociągu stała się świątecznym klasykiem – na świecie sprzedano ponad 12 mln egzemplarzy. To historia małego chłopca, który czeka na św. Mikołaja. Jednak zamiast zaprzęgu reniferów i starych sań pod jego dom podjeżdża Ekspres Polarny, który zabiera go w pełną przygód podróż w kierunku Bieguna Północnego. Wspaniała i mądra opowieść, która przekona wszystkich, że Boże Narodzenie to prawdziwie magiczny czas.

Młody renifer Alex reż. Guillaume Maidatchevsky
Premiera: 6 grudnia

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda życie renifera? Już w grudniu będzie można sprawdzić to w kinach – na ekranach zadebiutuje Alex, mieszkaniec mroźnej Laponii. Zobaczymy jego przyjaciół, a także naturalnych wrogów, takich jak lisy, niedźwiedzie czy wilki – dla dzieci to znakomita okazja do poszerzenia wiedzy przyrodniczej. Podejrzymy także pełne troski i miłości relacje Alexa z jego mamą oraz przekonamy się, czym jest odwaga.

Basia i zwierzaki, Zofia Stanecka

Basia wraz z rodzeństwem i mamą przygotowuje się do Wigilii – dziewczynka ma dobre chęci i we wszystkim chce pomagać, jednak jej zamiłowanie do psot i przygód bierze górę. Na szczęście mama Basi dobrze wie, że nie warto się denerwować. Książka niesie ze sobą ważny i pełen ciepła przekaz – tym, co naprawdę się liczy, nie są potrawy, posprzątane mieszkanie i pięknie nakryty stół, ale radość bycia razem. Książka została poszerzona o 16 plansz do kreatywnej zabawy – najmłodsi mogą wraz z Basią tworzyć ozdoby na choinkę, złożyć zwierzęta lub wybudować całą zagrodę.